Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODÓW , KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODÓW (art. 22-23)

9 stycznia 2015

Zakup donic z kwiatami jako koszt podatkowy

179

Zakup donic, roślin ozdobnych do pomieszczeń pracowniczych oraz pomieszczeń ogólnodostępnych należy uznać, za wydatki dotyczące funkcjonowania spółki.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 21 listopada 2014 roku nr IBPBI/1/415-971/14/ESZ.

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie poligrafii. Dostosowując się do wielkości firmy i ilości zatrudnionych osób spółka, której Wnioskodawca jest wspólnikiem, postanowiła poprawić wizualnie ogólnodostępne dla klientów, a także dla pracowników pomieszczenia, zakupując wyposażenie w postaci donic z kwiatami (i związane z tym akcesoria), które to wyposażenie ma mieć charakter dekoracyjny, a równocześnie poprawić atmosferę miejsca pracy, przez ozdobienie i uatrakcyjnienie elementami naturalnymi pomieszczeń, które ze swej natury są pomieszczeniami dużymi. Ww. rzeczy nie stanowią wyrobów rzadkich i są one powszechnie dostępne. Nie stanowią również eksponatów muzealnych, dzieł sztuki, ani szczególnych wytworów ludzkiej działalności. Nie dotyczą też szczególnego uwarunkowania, w tym praw autorskich i innych.

Czy zakup donic wraz z kwiatami, ziemią oraz granulatem do pomieszczeń ogólnodostępnych oraz pomieszczeń pracowniczych, stanowi koszt uzyskania przychodu spółki, w rozumieniu podatku dochodowego od osób fizycznych?

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej

Wydatki na zakup donic z kwiatami i akcesoriów do nich nie zostały wprost wskazane w art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych; nie z...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.