Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

OPODATKOWANIE ZRYCZAŁTOWANE , PODMIOT I PRZEDMIOT OPODATKOWANIA (art. 1-9a)

21 stycznia 2015

Podatek liniowy a prawo do rozliczenia dochodu jako osoba samotnie wychowująca dziecko

144

Nie ma możliwości skorzystania z preferencyjnego sposobu opodatkowania jako osoba samotnie wychowująca dziecko podatnik, do którego mają zastosowanie przepisy art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 11 grudnia 2014 roku nr IBPBII/1/415-975/14/DP

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawczyni jako osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą, dochody opodatkowuje zryczałtowanym podatkiem liniowym opisanym w art. 30c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypełniając każdego roku podatkowego zeznanie PIT-36L. Ponadto, jest osobą zatrudnioną na umowę o pracę, w związku z czym opłaca podatek progresywny wymieniony w art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wypełniając każdego roku podatkowego zeznanie PIT-37. Wnioskodawczyni jest rodzicem samotnie wychowującym dziecko.

Czy Wnioskodawczyni, która będzie rozlicza swoje dochody zarówno stosując podstawowe stawki podatkowe z art. 27 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jak i stawkę dla części dochodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej zgodnie z art. 30c ustawy, będzie przysługiwała ulga wspólnego rozliczania się z dzieckiem w przypadku gdy Wnioskodawczyni samotnie je wychowuje?

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej

Dyrektor w niniejszej interpretacji rozważył czy podatnik, który swoje dochody opodatkowuje podatkiem liniowym oraz skalą progresywną może je rozliczyć wspólnie z dzieckiem, jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Jednocześnie Dyrektor s...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę