Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODÓW , KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODÓW (art. 22-23)

26 stycznia 2015

Wydatki na studia jako koszt podatkowy

185

Jeżeli wydatki związane z podjęciem nauki na studiach magisterskich zostały faktycznie poniesione po rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej oraz zostały właściwie udokumentowane, są ponoszone z zamiarem podwyższenia kwalifikacji a także rozwinięcia działalności, to jako przydatne do wykonywania działalności gospodarczej, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z dnia 19 grudnia 2014 roku nr ITPB1/415-1054/14/AK.

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako fizjoterapeuta, opodatkowaną na zasadach ogólnych. Podatek dochodowy rozlicza w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Działalność polega na świadczeniu usług z zakresu wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych w leczeniu szpitalnym, gdzie ma podpisany kontrakt z SPZOZ, jak i zabiegów indywidualnych. Wnioskodawca ukończył studia licencjackie z fizjoterapii. W chwili obecnej podjął studia magisterskie na kierunku fizjoterapia w celu podwyższenia swoich kwalifikacji zawodowych. Ukończenie studiów pozwoli w pełni samodzielnie wykonywać wszystkie zabiegi związane z fizjoterapią.

Czy prowadząc działalność gospodarczą ściśle powiązaną kierunkiem studiów Wnioskodawca ma prawo zaliczyć w koszty uzyskania przychodu koszty związane ze studiowaniem (czesne za studia, koszty dojazdu)?

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej

Dyrektor wydając interpretację w przedmiotowej sprawie odwołał się do pojęcie kosztu zawartego w art. 22 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uznał, że ww. ustawie nie ma wykazu wydatków, który przesądzałby o ich zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.