Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODÓW

3 stycznia 2015

Koszty wynajmu powierzchni wystawowej na targach

146

W grudniu 2014 roku zapłacimy za wynajem stanowiska na targach handlowych. Impreza odbędzie się w styczniu 2015 roku. Do którego roku podatkowego należy zaliczyć poniesiony wydatek ?

ODPOWIEDŹ

Wydatek należy zaliczyć do kosztów podatkowych w roku 2015.

UZASADNIENIE

Ponieważ z pytania wynika, iż impreza będzie dopiero miała miejsce w roku 2015, to kwotę zapłaconą w roku 2014 powinno się potraktować jako formę przedpłaty na usługę, która będzie wykonana w przyszłości. W związku z tym wydatków na uczestnictwo w targach w przypadku opisanym w pytaniu nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w 2014 roku. W ocenie redakcji pisma, przedmiotowe wydatki winny być zaliczone w koszty uzyskania przychodów w roku 2015, co wynika bezpośrednio z przepisów: art. 15 ust. 4 d i 4e ustawy z dnia 15 lutego 1992 r...

To co widzisz, to tylko 30% treści...



Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę