Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Jednorazowa amortyzacja – produkcja towarów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19

Artykuły | 29 czerwca 2020 | NR 67
128

Przestawiliśmy nasz zakład produkcyjny, od 15 maja ruszyła produkcja części do respiratorów oraz przyłbic dla służb medycznych. Zamówiliśmy drukarki 3d w cenach od 7 tys. do 32 tys. zł (w sumie 13 drukarek, w tym część używanych). Jak amortyzować te urządzenia?

ODPOWIEDŹ

Dla firm produkujących towary związane z przeciwdziałaniem COVID-19 przewidziano możliwość zaliczenia do kosztów jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na mocy art. 52s u.p.d.o.f. 

UZASADNIENIE

Podatnicy mogą dokonywać jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych, które zostały nabyte w celu produkcji towarów związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, o którym mowa w ustawie o COVID-19, i wprowadzone do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w 2020 r. Za towary takie uważa się w szczególności: maseczki ochronne, respiratory, środki odkażające, medyczną odzież ochronną, ochraniacze na obuwie, rękawiczki, okulary, gogle, środki do dezynfekcji i higieny rąk. 
Powyższe oznacza, że przedsiębiorca może zastosować amortyzację jednorazową środków trwałych, których wartość przekracza 10 tys. zł  pod warunkiem, że służą produkcji towarów związanych z...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.