Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , INNE PRZYCHODY , PODMIOT I PRZEDMIOT OPODATKOWANIA (art. 1-9a)

15 czerwca 2015

Działalność rolnicza w zakresie sprzedaży mleka i cieląt z własnego gospodarstwa

196

Przychody uzyskane ze sprzedaży mleka oraz żywych cieląt z własnej hodowli, nie są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ponieważ w myśl przepisów ustawy nie stosuje się do przychodów z działalności rolniczej, a sprzedaż mleka oraz sprzedaż cieląt żywych z własnej hodowli, generuje przychody z działalności rolniczej.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 21 maja 2015 roku nr IBPBI/1/4511-171/15/WRz.

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawca, będący osobą fizyczną prowadzi indywidualną działalność gospodarczą. Przeważającym rodzajem tej działalności, jest sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych prowadzona w ramach gospodarstwa rolnego. Wnioskodawca prowadzi hodowlę krów mlecznych i w związku z tym produkcja mleka i jego sprzedaż do mleczarni jest podstawowym i głównym kierunkiem jego działalności. Oprócz produkcji mleka, sprzedaje też młode cielęta z własnej hodowli, okres przechowywania cielaków przed ich sprzedażą jest dłuższy niż 2 miesiące. Wykonuje również usługi rolnicze na rzecz osób fizycznych, bądź innych podmiotów gospodarczych, wykorzystując do świadczenia usług sprzęt rolniczy (kosiarki do trawy, pługi, ciągnik rolniczy, maszyny do zbioru paszy).

Czy przychody uzyskane ze sprzedaży mleka oraz żywych zwierząt z własnej hodowli, powinny być opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych, łącznie z przychodami uzyskanymi ze świadczenia usług sprzętem rolniczym, czy też przychody te nie podlegają opodatkowaniu tym podatkiem?

Sta...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.