Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Wygrane w zakładach bukmacherskich uzyskane poza terytorium Unii Europejskiej lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania i stanowią przychód z innych źródeł.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 28 stycznia 2015 roku nr IBPBII/1/415-889/14/BD

Sytuacja Podatnika

Wnioskodawca 24 lipca 2014 r. trafił zakład wielokrotny w internetowych zakładach bukmacherskich Firmy X mającej siedzibę na G. na kwotę 170.000 zł. Była to jednorazowa wygrana, którą Wnioskodawca niezwłocznie przelał na swoje konto w Banku Y. Biorąc udział w zakładach bukmacherskich przebywał on na terytorium Polski. Poprzez dostępność do serwisu Firmy X, założyć można, że jej działalność zgodna jest z ustawą każdego kraju wspólnotowego.

Czy od ww. wygranej Wnioskodawca musi odprowadzić podatek?

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej

Udzielając odpowiedzi Organ zakwalifikował uzyskaną wygraną do przychodu z innych źródeł, stosownie do treści art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Konsekwentnie uznał, że zgodnie z art. 20 ust. 1 ww. ustawy za przychody z innych źródeł, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9, uważa się w szczególności: (...) nagrody i inne nieodpłatne świadczenia nienależące do przychodów określonych w art. 12-14 i 17 oraz przychody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach.

Należy podkreślić, iż użyte w konstrukcji art. 20 ust. 1 ww. ustawy sformułowanie „w szczególności”, świadczy o przykładowym katalogu przychodów z innych źródeł. Oznacza to, że przychodami z innych źródeł są także inne przychody, nie wymienione wprost w tym przepisie.

Jednocześnie ustawodawca uznał w art. 21 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, że wolne od podatku dochodowego są wygrane w grach liczbowych, loteriach pieniężny...

To co widzisz, to tylko 30% treści...



Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę