Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ODLICZENIA / ZWOLNIENIA / ULGI

5 września 2011

Otrzymanie kary umownej przez wspólnotę mieszkaniową a KUP

182

Kara otrzymana za niedotrzymanie terminu robót w całości przeznaczona na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych, podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Wynika to m.in. z interpretacji indywidualnej wydanej przez Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu, z dnia 3 czerwca 2011 roku (nr ILPB3/423-94/11-2/GC).

Sytuacja Podatnika

W wyniku niedotrzymania terminu zakończenia robót (ocieplanie budynków) przez wykonawcę – Wspólnota Mieszkaniowa otrzymała od wykonawcy robót karę umowną. Kara ta została przeznaczona na utrzymanie zasobów mieszkaniowych Wspólnoty. W przedmiotowym budynku Wspólnoty występują tylko lokale mieszkalne wraz z pomieszczeniami przynależnymi, nie ma lokali użytkowych oraz pomieszczeń wynajmowanych z przeznaczeniem na działalność gospodarczą.

W związku z powyższym Wspólnota zadała pytanie czy otrzymana kara umowna, za niedotrzymanie terminu robót korzysta ze zwolnienia, jeśli uzyskany dochód przeznaczony jest na cele gospodarki mieszkaniowej Wspólnoty …

Uzasa...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę