Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

GMINY I POWIATY

17 lutego 2015

Nieodpłatne otrzymanie przez ZGK od Gminy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej

168

Zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych wartość nieodpłatnie przejętej przez ZGK od Gminy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej nie stanowi dla ZGK przychodu podatkowego.

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach w interpretacji indywidualnej z dnia 19 stycznia 2015 roku nr IBPBI/2/423-1306/14/PC

Sytuacja Podatnika

O wydanie indywidualnej interpretacji zwrócił się do organu podatkowego Zakład Gospodarki Komunalnej, który zgodnie ze swoim statutem realizuje zadania gminy, m.in. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków. Infrastruktura wodno-kanalizacyjna, wybudowana zarówno ze środków Gminy, jak i nieodpłatnie przejęta przez Gminę od osób fizycznych, jest przekazywana do ZGK na mocy protokołów przekazania w nieodpłatne użytkowanie. Czy wartość nieodpłatnie otrzymanej przez ZGK od Gminy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej jest wyłączona z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Stanowisko Dyrektora Izby Skarbowej

Dokonując wykładni przepisów organ uznał, że oddanie przez Gminę składników majątku trwałego (środków trwałych) w nieodpłatne używanie, nie generuje po stronie Zakładu Gospodarki Komunalnej przychodu podatkowego, w myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W myśl art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.