Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

ODLICZENIA / ZWOLNIENIA / ULGI

2 lipca 2015

Ekwiwalent za korzystanie z prywatnego sprzętu do celów służbowych

173

Fiskus podjął korzystne rozstrzygnięcie w sprawie wykorzystywania przez pracowników prywatnych telefonów do celów służbowych, W interpretacji indywidualnej z dnia 8 maja 2015 roku o sygnaturze IPTPB1/4511-153/15-5/MD Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi wypowiedział się w sprawie zwolnienia z PIT w odniesieniu do ekwiwalentu, który wypłaca pracodawca pracownikowi spółki z tytułu użytkowania telefonów prywatnych do celów służbowych.

Rozstrzygnięcie zapadło w oparciu o następujący stan faktyczny.

Spółka zamierza wprowadzić możliwość używania przez pracowników telefonów komórkowych (aparatów telefonicznych), będących ich własnością, do celów służbowych. Rozwiązanie to będzie dobrowolne dla pracownika i poprzedzone zawarciem z pracownikami odpowiedniej umowy, w której pracownik wyrazi zgodę na umożliwienie Spółce wykorzystywania jego prywatnego telefonu do celów służbowych. W przypadku wyrażenia takiej zgody:

  • pracownik będzie wykonywał służbowe rozmowy przy użyciu swojego prywatnego telefonu,

  • pracownik umożliwi Spółce i jej klientom dodzwonienie się na numer telefonu przypisany temu pracownikowi (według numeru karty SIM udostępnionej pracownikowi),

  • pracownik będzie zobowiązany do zainstalowania w telefonie prywatnym aplikacji do obsługi poczty email, obiegu dokumentów oraz systemu antywirusowego, jak i ich późniejszych aktualizacji, którego realizacja będzie weryfikowana przez uprawnionego pracownika Spółki.

W telefonach pracowników zamontowane będą karty SIM należące do Spółki, wobec czego Spółka będzie ponosić koszty rozmów telefonicznych wykonywanych przez pracowników za pomocą telefonów. Z tytułu udostępnienia prywatnego telefonu przez pracownika, pracownik otrzyma od Spó...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.